Shop Mobile More Submit  Join Login
Dunmer nerd by Woodsie-One Dunmer nerd by Woodsie-One
We’ve been planning to continue the campaign with our old squad in my RP group, so we needed to make new character cards, and a new card needs a new portrait!
Rayhe's braid is usually much longer, so let's assume it's a picture from the time when his hair was growing out after being brutally cut to the jaw lenght. It happened once, even though he wishes it didn't.
Add a Comment:
 
:iconexplosivefirehawk:
ExplosiveFirehawk Featured By Owner Jun 30, 2016  Hobbyist Writer
RP campaign? Is this TESO, or a tabletop homebrew Elder Scrolls thing?

Either way, the art is awesome! :D
Reply
:iconwoodsie-one:
Woodsie-One Featured By Owner Jul 1, 2016  Student General Artist
Thank you! x)
It's a homebrew... sort of tabletop, because we play through skype chat. System is heavily story and dialogue-driven, with fighting being rather secondary element, not to mention statistics. We rather describe how our characters are and how they perform in various actions, with no numbers, just logic. 
Reply
:iconexplosivefirehawk:
ExplosiveFirehawk Featured By Owner Jul 1, 2016  Hobbyist Writer
I like that system, being a writer at the keyboard and at heart. :)
Reply
:iconshaperofthings:
ShaperOfThings Featured By Owner Edited Apr 20, 2016  Hobbyist Traditional Artist
My apologies (that's what I get for being too excited about the image and not reading) he is still beautiful.
 My Oc Drevose, is also a Ashlander Telvanni mix, your character Rayhe is very intriguing to me, he has a simple yet striking original aesthetic. Great work with his character as well.
Reply
:iconwoodsie-one:
Woodsie-One Featured By Owner May 17, 2016  Student General Artist
Sorry for taking such a long time to reply, but every time I looked at your message in my inbox I smiled. It literally made my day, since in game this character gets mistaken for a woman from time to time, and it was just so fitting, that you did it too xD
And thank you for your comment, I'm glad you like my artwork and find Rayhe interesting x)
Reply
:iconshaperofthings:
ShaperOfThings Featured By Owner Apr 20, 2016  Hobbyist Traditional Artist
She is so sleek yet humble, she is beautiful!
Reply
:iconlukitzo:
Lukitzo Featured By Owner Jan 29, 2016  Hobbyist Traditional Artist
Very nice! :D
Reply
:iconwoodsie-one:
Woodsie-One Featured By Owner Jan 30, 2016  Student General Artist
Thanks)
Reply
:iconlukitzo:
Lukitzo Featured By Owner Jan 30, 2016  Hobbyist Traditional Artist
You're welcome ^^
Reply
:iconkittysib:
KittySib Featured By Owner Jan 25, 2016  Hobbyist General Artist
Lovely!:D
Reply
:iconwoodsie-one:
Woodsie-One Featured By Owner Jan 25, 2016  Student General Artist
Thank you x)
Reply
:iconkittysib:
KittySib Featured By Owner Jan 25, 2016  Hobbyist General Artist
You're Welcome!:D
Reply
Flagged as Spam
:iconwoodsie-one:
Woodsie-One Featured By Owner Jan 11, 2016  Student General Artist
Zmartwię waćpana - to mer płci męskiej, tym razem erotyków brak. xD
Ja zostałam przy wyglądzie merów z czasów Morrowind, gdzie byli... kanciaści, ale nie wyglądali jeszcze jak kosmici, co miało miejsce w Skyrim. (Gdzie w dodatku nie było chyba ani jednego Dunmera, który nie wyglądał jakby był co najmniej w średnim wieku.) No i istniało jakieś zróżnicowanie wiekowe na tych rozpikselowanych twarzach. Nie wspominając o tym, gdzie się podziały skaryfikacje, którymi sobie mieszkańcy Vvardenfell swoje oblicza zdobili? No ni ma, zupełnie ni ma. Tak samo jak przez dwie części serii nie było rogów u Bosmerów. Smutna sprawa, powiadam.
Reply
Flagged as Spam
:iconwoodsie-one:
Woodsie-One Featured By Owner Jan 12, 2016  Student General Artist
Ha, i dobrze żeś wiek odgadł. Strasznie młode toto, z czasem się bardziej kanciasty zrobi i zapewne nawet z jakimś zarostem na obliczu. W przełożeniu na ludzki wiek bym mu nie dała więcej niż 22 lata, a że magik to i pewnie jeszcze długo na te 22 lata będzie wyglądał. Oni się jakoś lepiej konserwują. Pracy fizycznej ni uprawia, jeno umysłową - to historyk, w książkach zakopany siedzi całymi dniami, albo w jakichś ruinach z obstawą wykopuje artefakty. Jaka tam siła, jaka muskulatura, sprawozdanie z wykopalisk i inwentaryzacja zabytków się same nie zrobią.

Tak, było sporo podobieństw, właśnie ostry kształt brwi, kości policzkowych, skośne oczy, etc., ale nie mieli na przykład tych tejemniczych implantów na czole, które pojawiły się w okolicy skyrim, i nie każdy miał aż tak srogą brew, sprawiającą że mi osobiście kojarzyli się z tym panem www.blastr.com/sites/blastr/fi…. No i zmarszczki - jako że Dunmerowie to zawsze mój pierwszy wybór w TESach, to próbowałam, oj próbowałam stworzyć coś w tym kreatorze w Skyrim. Kilka razy nawet, uparcie. I owszem, wybór był, pomiędzy cerą starą, starszą i taką, która przypominała już bardziej draugra. Było to dla mnie głęboce rozczarowujące, bo ja rozumiem że taki Dunmer to z zasady ma ciężkie życie, że siwe włosy i zmarszczki, no ale bez przesady.

Mnie osobiście Nordowie nigdy nie urzekali, choćby dlatego, że są kiepskimi magami i lepiej sprawdzają się w okładaniu kogoś czymś ciężkim. Nord jako łucznik czający się w krzakach też jakoś mi się gryzie z wizerunkiem przeciętnego przedstawiciela tej rasy i kultury. W ESO nie grałam i jakoś się nie palę jak na razie, by zagrać. Może kiedyś, jeśli jeszcze będzie istniało.
Reply
Flagged as Spam
:iconwoodsie-one:
Woodsie-One Featured By Owner Jan 25, 2016  Student General Artist
Z orczych cyców? Nie, orków to on w rodzinie nie ma, nawet dalekiej. Dunmer, z dziada pradziada, nigdzie się tam inne rasy od wieków nie zaplątały. Pełen puryzm rasowy i kulturowy. 

Niestety, moja kategoria wiekowa mi najbardziej miła. I również niestety, zbyt wielkiej uwagi nie zwracam ani na kusicielskie przerwy między kończynami, ani na zroszone potem plecy. No i nie uznaję tychże atrybutów za zamienniki inteligencji, słabo działają w przeliczeniu na zdolności rzucania zaklęć. 

Jak to magii mrozu nie ma? No nie, to już skandal i podłość. Czym oni tam walczą? Toż zaklęcia żywiołów to podstawa, jak tu potem porządną bitwę magów, jak nie ma zaklęć mrozu? Nie da się tak, zupełnie się nie da powiadam. 
Reply
:iconchrispy92:
Chrispy92 Featured By Owner Jan 9, 2016  Student Writer
Very nice. The shading turned out great here.
Reply
:iconwoodsie-one:
Woodsie-One Featured By Owner Jan 11, 2016  Student General Artist
Thank you. I've been practicing lighting recently, so I'm glad it's visible x)
Reply
:iconsymbioteninja:
SymbioteNinja Featured By Owner Jan 9, 2016
amaizing
Reply
Add a Comment:
 
×

Details

Submitted on
January 9, 2016
Image Size
924 KB
Resolution
1199×1343
Link
Thumb
Embed

Stats

Views
1,724
Favourites
162 (who?)
Comments
22
×